Simon Gerrans wie, że tylko siłą fizyczną Wielkich Tourów się nie wygrywa.
Wewnętrzny spokój, koncentracja oraz skupienie się na celu - takie połączenie może doprowadzić do sukcesu. W trakcie swojej kariery kolarskiej "Gerro" wykazał niespotykany poziom wytrzymałości psychicznej i fizycznej , dzięki temu wszedł z głową do gry i osiągnął tak wiele.

 

Kolarstwo szosowe, a w szczególności wyścigi stają się co raz bardziej niebezpieczne, podczas wielu tego rocznych wyścigów mogliśmy zobaczyć tak bardzo dużo niebezpiecznych wypadków, które niejednokrotnie kończyły się bardzo poważnymi urazami zawodników. Simon również w ciągu ostatnich dwóch lat miał jeden bardzo poważny incydent.

Kask szosowy, który wykracza poza standardy bezpieczeństwa jest sprawą najwyższej rangi - bezpieczeństwo ponad wszystko. Drugim aspektem jakie musi spełniać dobrej klasy kask szosowy to niewielki opory aerodynamiczne. Im bardziej aerodynamiczny tym każdy Wat zwiększa Twoją prędkość i przybliża do wygranej.

 

"Kask Cadence jest wyjątkowym kaskiem , który nie tylko jest bardzo bezpieczny ale jest również bardzo aerodynamiczny i jak żaden inny doskonale radzi sobie z opływającym go powietrzem. Zespół SCOTT wie jak struga powietrza przepływa przez niego jak i wokół wykorzystując to wiedzę stworzyli bardzo aerodynamiczny i doskonale wentylowany kask szosowy"


Simon Gerrans
Orica-BikeExchange

  


Cadence Plus & Centric Plus - dwa nowe wyścigowe kaski SCOTT
Na rok 2017 SCOTT wprowadza do sprzedaży dwa zupełnie nowe wyścigowe kaski, które stanowią szczyt rozwoju kasku rowerowego. Mamy obsesje na punkcie każdego detalu w tych kaskach począwszy od materiału skończywszy na technologiach w nich zastosowanych. Te kaski są pełne innowacji z naciskiem na bezpieczeństwo jakie mają zapewnić. Są to najbardziej zaawansowane kaski na rynku jakie kiedykolwiek zostały stworzone.

Cadence Plus - stworzone dla zawodowych kolarzy szosowych jak i profesjonalnych triathlonistów.
Cadence Plus zaprojektowany wspólnie z naszymi światowej klasy zawodnikami szosowymi jak i triathlonowymi. Przy budowie wykorzystaliśmy naszą ogromną wiedzę aerodynamiczną  po to by stworzyć najszybszy kask najlepiej wentylowany wśród kasków szosowych. Cel jaki sobie postawiliśmy został osiągnięty poprzez optymalizację przepływu powietrza zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz kasku.


 

Centric Plus - stworzony zarówno dla szosowych jak i górskich zawodników
Centric Plus zaprojektowany wspólnie z naszymi światowej klasy zawodnikami szosowymi jak i górskimi. Stworzyliśmy jeden z bezpieczniejszych i super wentylowanych kasków na rynku. Do całości dołożyliśmy membranę MIPS, do poprawy bezpieczeństwa ochrony mózgu, posiada unikalną konstrukcję polegającą na mikro otworach, w celu dalszej poprawy wentylacji.


 

 

Optymalizacja Aero
Te dwa nowe kaski powstały od szkicu wykonanego na kartce papieru z ogromnym naciskiem na wydajność i bezpieczeństwo. Na przełomie ostatnich czterech lat spędziliśmy wiele godzin w tunelu aerodynamicznym aby stworzyć najszybszy szosowy i górski kask jaki kiedykolwiek został stworzony

 

 

 

 

Optymalizacja wentylacji 
Nie ma lepszej wentylacji niż ta. Połączenie badań aerodynamicznych z testowaniem przepływu powietrza przez kask pozwoliło nam zapewnić najbardziej zoptymalizowany przepływ powietrza wokół jak i wewnątrz kasku. Dzięki temu powstała świetna wentylacja, która nie wpływa w żadem sposób na aerodynamikę.

 

 

 

 

MIPS z technologią AIR 
Unikalna konstrukcja systemu MIPS wykorzystuje mikro otwory , które zapewniają jeszcze lepszą oddychalność i chłodzenie. MIPS z technologią Air SCOTT jest jeszcze bardziej wydajna niż standardowa nawet o 16%. Dalsze nasze badania wykazały, że integracja tej membrany z naszymi dwoma kaskami Centric Plus i Cadence Plus wpływa znacząco na jeszcze lepszą wentylację nawet porównując  do użytkownika, który niem żadnego kasku!

 

 

 

System dopasowania  HALO
Nasz nowy system dopasowania oferuje niespotykany dotąd zakres regulacji, który znacząco poprawia wygodę. Wynikiem tego jest nasz najlepszy w historii kask, który dopasowuje się do kształtu głowy i pozostawia uczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz już o nim nie myśleć i możesz już tylko skoncentrować się na jeździe.
WEJDŹ Z GŁOWĄ DO GRY!