Caleb Ewan ma tylko 21 lat, ale już jest nazywany największym talentem wśród najmłodszego pokolenia sprinterów. Ma na swoim koncie zwycięstwo 5 etapu Vuelta a Espagna w 2015 roku oraz wygrany etap w 2016 roku Tour Down Under.
Wiele osób zauważa w nim ogromny talent sprinterski. Odwiedziliśmy Caleba podczas jego przygotowań do giro d'Italia w jego europejskiej bazie treningowej zlokalizowanej w Monako, aby dowiedzieć się więcej o jego życiui o tym, co robi szybciej niż reszta.

Dowiedz się więcej.

"Zawsze myślałem, że będę dobrym wspinaczem"
Nie zdawałem sobie sprawy, że mam tak duże predyspozycje do jazdy sprinterskiej do 17 roku życia do mojego występu w zatoce Crits. Do tamtego momentu myślałem ,że tylko jestem dobry na podjazdach. Kiedy jesteś młody możesz praktycznie zrobić wszystko co tylko zechcesz. Kiedy jestem starszy i moje ciało i mięśnie są lepiej rozwinięte stałem się bardziej szybki i przestawiłem się na sprint. W tej chwili mój plan treningowy ukierunkowany jest w stronę jazdy sprinterskiej. 


"Chodzi o pełen sukces."
Rzeczą, którą najbardziej cenię to jest sukces i zwycięstwo, to one przyciągają mnie do tego sportu. Najbardziej motywujące jest poczucie wygranej.

"Smak krwi w ustach."
Kiedy wykonujesz bardzo ciężki trening i czujesz, że kwas mlekowy narasta i twoje ciało zaczyna płonąć. Nie dotyczy to tylko nóg ale barków ramion całego ciała. Masz ten smak krwi w ustach, kiedy wracasz do domu i czujesz , że jesteś totalnie wypompowany.


 


 

 

 

"Jedyne co się dzieje w mojej głowie to dotarcie do pierwszej linii."
Caleb Ewan, ORICA-GreenEDGE

 

 

 

 "Trzeba szukać sposobów, aby zmaksymalizować prędkość."
Zacząłem optymalizować moja pozycję sprinterską od 1,5 roku poprzez serie testów przeprowadzonych w tunelu aerodynamicznym aby moja pozycja była najbardziej aerodynamiczna. Znajdujesz się w takim miejscu , że już więcej nie możesz zrobić więc zaczynasz szukać innych sposobów aby być jeszcze szybszym. To naprawdę nie jest aż tak trudne jak fizyka jądrowa najważniejsze aby w tej najbardziej optymalnej pozycji aerodynamicznej znalazło się miejsce na moc. I to jest właśnie było najtrudniejsze aby utrzymać wysoka moc w takiej pozycji, która, że nie dość jest bardzo niska to mocno wychylona do przodu.


"I'm not a loud mouthed person."
Wielu sprinterów jest bardzo głośnych i chcą być w centrum uwagi tacy oni już są . Ja jestem inny niż oni, nie jestem głośny nie walczę o to by być w centrum uwagi. To, co widzisz jest w zasadzie tym, co dostajesz.

Check out the entire story here


 


Foil Team Issue rower Caleba Ewana 
Caleb Ewan jeździ na  SCOTT Foil Team Issue. Podczas kiedy wszyscy uważali, że pierwsza generacja Foila była bardzo sztywna i mało komfortowa , Inżynierowie SCOTT poświęcili bardzo dużo czasu aby poprawić komfort w nowym Foilu. Jednakże OGE Foil jest to czysto wyścigowy rower, skonstruowany z zastosowaniem najlepszych technologii dostępnych obecnie na rynku.

Chcesz wiedzieć więcej o Foilu kliknij w link
W pełni zintegrowany kokpit Syncros Aero oferuje najlepsze właściwości aerodynamiczne w każdych warunkach. Zintegrowana grupa sprzętowa Shimano Di2 oraz jedyna w swoim rodzaju sztyca pod siodłowa czynią ten rower wyjątkowym.